Česky Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Přeprava > Přeprava sypkých materiálů

Přeprava sypkých materiálů

přeprava sypkých materiálů.jpgDanou specifikací silo-cisteren jsme zaměřeni na přepravy cementu, vápna, popílků, soli, různých stavebních směsí a dalších sypkých komodit. Snaha vyhovět co nejširšímu spektru zákazníků i přes naší úzkou specializaci je i nadále naším krédem.

Dokážeme naložit materiál klasicky vrchem 2 - 3 otvory, ale i tlakově přepouštět z nádob, sil či vagónů. Vykládka je možná též několika způsoby, volně do roštů, či tlakově pomocí transportních hadic a výkonných kompresorů do vzdálenosti 20 až 30 m.

Technika

Za dobu své působnosti jsme náš vozový park postupně rozšiřovali a modernizovali, abychom vyhovovali přísným technickým normám a předpisům. Nesmí se stát, že bychom odmítali zakázky z důvodu nevyhovujícího technického stavu soupravy při přepravě do lázeňských zón, ochranných vodních pásem atd.

Vozový park je tvořen tahači značky Volvo s výkonnými motory splňující nejpřísnější emisní limity a pevnými silo návěsy značky Felbinder o objemu 35 a 40 m3, se kterými máme ty nejlepší zkušenosti. Pravidelné atesty a tlakové zkoušky jsou samozřejmostí. Díky hmotnostní optimalizaci našich souprav jsme schopni přepravovat materiály na hranici maximálních povolených tonáží tj. 32 t. na vnitro a 28 t. při mezinárodní přepravě.